Jaki materac dla niemowlaka?

To pytanie, które prędzej czy później zada sobie każdy rodzic. W końcu materacyk dla niemowlaka to podstawowy element wyprawki. Na rynku można znaleźć wiele propozycji, dlatego w naszym artykule przedstawimy Ci na co szczególnie zwrócić uwagę. Przecież warto zadbać o zdrowy sen dziecka już od jego pierwszych dni.

 

Po pierwsze rozmiar 

Jeśli jesteś jeszcze przed zakupem łóżeczka z materacem, to ten punkt jest dla Ciebie. Materace dla niemowlaka, podobnie jak materace dla dorosłych, mają swoje standardowe rozmiary. Materac do łóżeczka o niestandardowym rozmiarze również można znaleźć na rynku, ale najczęściej jest wykonywany pod indywidualne zlecenie, co może wiązać się z dopłatami do ceny. Warto za wczasu wybrać popularny rozmiar, aby uniknąć tego problemu. Materac 120x60 lub materac 140x70 sprawdzi się tutaj idealnie. 

 

Jaki materacyk dla niemowlaka?

Dla noworodka zaleca się przede wszystkim twardy materac. Noworodek nie ma dobrze wykształconej koordynacji ruchowej, dlatego miękki materac tym bardziej utrudniałby mu ruchy. Twardy materac chroni również dziecko przed zapadnięciem się w materacu. Twardymi materacami są materace wykonane ze sztywnej pianki, a także materace lateksowe z warstwą kokosową. 

Po ok. 8 miesiącach niemowlak powinien przejść na materac średnio-twardy, który idealnie dostosuje się do jego kręgosłupa. Idealnie sprawdzi się w tym przypadku materac lateksowy lub piankowy o większej elastyczności. Jeśli jednak nie chcesz kupować nowego materaca po kilku miesiącach, to wybierz taki z dwiema warstwami - twardą i średnio-twardą. Wówczas wystarczy, że po tym czasie obrócisz materac na prawidłową stronę. 

 

Materac dla niemowlaka

   

Materacyk dla niemowlaka - Nasze TOP 3 

Materac lateksowy z warstwą kokosową Hevea Krzyś – to nasz bestseller, który jest na rynku od ponad 10 lata i został w tym czasie sprawdzony przez tysiące dzieci. Posiada pozytywną opinię Instytutu Matki i Dziecka Warszawie. Pełni dwie funkcje jako twardy materac kokosowy dla noworodków oraz średnio-twardy materac lateksowy dla starszych niemowląt. Wystarczy, że obrócisz w odpowiednim czasie materac. 

Materac piankowy Hevea Duo Activia – Ten wyjątkowy materac to połączenie elastycznych pianek o różnej twardości, które są bardzo wytrzymałe. Materac bardzo dobrze wspiera rozwój dziecka, zarówno na wczesnym etapie życia, jak i później. Wysoka sprężystość i duża wytrzymałość pianki HR wspomaga aktywność ruchową dziecka. Dzięki temu ma ono zapewnioną najwyższą wygodę i komfortowe ułożenie ciała. Materac z pozytywną opinią Instytutu Matki i Dziecka.

Materac piankowo-lateksowy Hevea Baby Max – to materac dwustronny piankowo-lateksowy. Strona lateksowa zawiera innowacyjny lateks Blue Ocean, który obniża temperaturę na powierzchni materaca. Dzięki temu zapobiega powstawaniu potówek. Pianki nie są sklejone klejem, co zwiększa trwałość produktu, a także pozwala na utrzymanie higieny. 

Oficjalny sklep Hevea
Do 10 lat gwarancji
Profesjonalna pomoc
Darmowa dostawa