Jaki wybrać materac - H2 czy H3?

Twardość materaca to jeden z głównych kryteriów jego wyboru. W końcu odpowiednio dobrana twardość materaca decyduje nie tylko o komforcie snu, ale i o żywotności samego materaca. Jaka jest więc odpowiednia twardość materaca? W tym artykule znajdziesz odpowiedź.

 

Jaki materac do spania na kręgosłup?

Kręgosłup podczas snu powinien być ułożony w lini prostej. Ciało nie powinno również zbyt mocno dociskać do podłoża, aby umożliwić prawidłowe krążenie krwi, co zregeneruje wszystkie komórki. Dzięki temu rano obudzisz się wypoczęty i pełen energii. Dlatego tak ważny jest odpowiedni dobór twardości materaca, który zapewni prawidłowe podparcie kręgosłupa. W tym celu materac nie może być ani za miękki, ani zbyt twardy. 

Podstawowe znaczenie przy wyborze twardości materaca ma masa ciała jego użytkowników.  Kiedy osoba o większej masie ciała używa zbyt miękkiego materaca, to istnieje ryzyko zapadnięcia się i deformacji materaca. Natomiast osoba lżejsza korzystająca ze zbyt twardego materaca, może narazić się na bóle pleców, a w najgorszym przypadku długotrwale uszkodzić kręgosłup.

 

Jaki materac - h2 czy h3

  

Twardości materacy

Materac należy zatem dobrać indywidualnie do potrzeb oraz wagi użytkownika. Poniżej wskazujemy najpopularniejsze stopnie twardości dostępne w sklepie internetowym M jak Materac:

H2: Średnio-twardy materac. Optymalny stopień twardości dla większości osób o średniej wadze ciała.
H3: Twardy materac. Polecany dla osób o wyższej wadze ciała lub preferującej twardsze podłoże.
H4: Bardzo twardy materac. Polecany dla osób o znacznej wadze ciała lub mających medyczne wskazania do spania na bardzo twardym podłożu. 

Jeśli preferujesz sen zarówno na twardym jak i średnim podłożu, to zdecyduj się na zakup materaca o dwóch różnych stopniach twardości np. H2 i H3. Takim materacem jest np. materac z lateksem Hevea Fitness Bio Lateks dostępny w naszym sklepie. Dzięki materacu dwustronnemu możesz dowolnie zamieniać strony twardości w zależności od potrzeb. Wystarczy tylko obrócić materac!

Oficjalny sklep Hevea
Do 10 lat gwarancji
Profesjonalna pomoc
Darmowa dostawa