Materac piankowy czy sprężynowy?

Materac sprężynowy czy może materac piankowy? Wybierając idealny materac do sypialni warto zacząć od tego pytania. W tym artykule postaramy się przybliżyć charakterystyczne cechy obu typów materaców i ułatwić poszukiwania.

 

Materac piankowy - technologia NASA w Twojej sypialni

Materace piankowe to dobry wybór dla osób, które chcą postawić na komfortowe i nowoczesne rozwiązania. Wkład takiego materaca może stanowić pianka wysokoelastyczna, pianka termoelastyczna visco albo lateks. Każdy rodzaj wkładu nadaje naszemu piankowemu materacowi charakterystycznych właściwości.

Visco została wynaleziona w 1966 roku przez naukowców pracujących dla NASA z przeznaczeniem do użycia w konstrukcjach, które miały być używane jako poduszki powietrzne. Pianka termoelastyczna visco idealnie dopasowuje się do ciała pod wpływem absorbowanego ciepła, zmniejsza napięcia mięśni oraz ułatwia prawidłowe ukrwienie miejsc największego nacisku na materac podczas wypoczynku lub snu.

Naturalny lateks posiada z kolei podstawowe właściwości zapobiegania rozwojowi bakterii i roztoczy. Wyjątkowe właściwości regulowania mikroklimatu i szybkiej wymiany powietrza wewnątrz lateksu zapewniają uczucie orzeźwiającego chłodu w lecie i miłego ciepła w zimie.

 

Materac sprężynowy - klasyka w nowoczesnym wydaniu

Materace sprężynowe, tak jak piankowe, możemy podzielić na kilka rodzajów - m.in. sprężyna bonell czy kieszeniowy. W materacu kieszeniowym każda sprężyna zapakowana jest w odrębną kieszonkę z wytrzymałej tkaniny. Gwarantuje to niemal bezgłośną pracę. Kieszenie zapewniają punktową elastyczność całego materaca, co nadaje mu właściwości rehabilitacyjne. Kieszenie są dodatkowo zamknięte w oddychającym piankowym kasetonie.

 

materac piankowy czy materac sprężynowy

 

Który materac będzie lepszy?

Na to pytanie niestety nie ma jednoznacznej odpowiedzi, ale powyższa wiedza to z pewnością dobry start. Każdy rodzaj materaca posiada swoje cechy i właściwości, ale nie mniej ważny jest osobisty komfort i preferencje użytkownika.

W ofercie sklepu M jak Materac posiadamy przede wszystkim materace piankowe oraz materace lateksowe od polskiego producenta - firmy Hevea. W bogatym katalogu różnorodnych modeli materaców z pewnością każdy odnajdzie swój ideał. W razie wątpliwości lub potrzeby skonsultowania wyboru zachęcamy do kontaktu z naszą infolinią.

Oficjalny sklep Hevea
Do 10 lat gwarancji
Profesjonalna pomoc
Darmowa dostawa