Dlaczego warto wybrać legowisko ortopedyczne dla psa?

Legowisko ortopedyczne dla psa ma szczególne zastosowanie w przypadku psów, które są osłabione lub mają problemy ze stawami. Dzięki dużej wygodzie użytkowania sprawdzi się również w przypadku czworonogów, których chcemy oduczyć wskakiwania na ludzkie łóżka. Materac ortopedyczny dla psa to najlepszy wybór, jeżeli chcemy zapewnić naszemu przyjacielowi na czterech łapach zdrowy sen i regenerujący odpoczynek.

 

Legowisko ortopedyczne dla psa – zalety

Podstawową zaletą legowiska ortopedycznego dla psa jest ochrona stawów, kości oraz całego układu mięśniowego czworonoga. Zastosowanie specjalnej pianki ma za zadanie zmniejszyć obciążenia i naciski. Dla przykładu materac ortopedyczny dla psa Hevea Psie Historie został wykonany z termoelastycznej pianki z pamięcią (Visco Memory Foam), która zapobiega powstawaniu odleżyn. Takie rozwiązanie gwarantuje optymalne podparcie całej psiej sylwetki, w tym kręgosłupa i bioder. Jest to zatem sposób na zdrowy i spokojny sen czworonoga. Dzięki temu psiak może się w pełni zregenerować, a ewentualne mikrourazy szybciej zagoić.

Zaletą dobrego legowiska jest również pokrycie wytrzymałą tkaniną, np. PetProof. Chroni ona przed pilingowaniem, ścieraniem oraz mechaceniem. Pokrowiec jest wykonany z materiału o gęstym, zbitym splocie. Jest on łatwy w utrzymaniu czystości, dzięki czemu z powodzeniem może posłużyć przez lata. Zabrudzenia można usunąć mokrą szmatką lub też wyprać pokrowiec w pralce w niskiej temperaturze.

Pewna grupa chorób, takich jak dysfunkcje układu kostnego, stawów czy dysplazja, jest uwarunkowana genetycznie. Dlatego też niektóre rasy mają większe skłonności do zapadnięcia na dane schorzenie. Sposobem na zmniejszenie ryzyka wystąpienia choroby jest odpowiednia profilaktyka – podobnie jak w przypadku ludzi. Właściwie dobrane legowisko ortopedyczne dla psa minimalizuje prawdopodobieństwo pewnych dolegliwości. To nie tylko mniej bólu dla czworonoga i jego właściciela, ale także brak konieczności wydawania ogromnych sum pieniędzy na leczenie weterynaryjne.

Materac ortopedyczny dla psa pomaga również w sposób przyjemny nauczyć czworonoga sypiać na swoim posłaniu. Jeżeli jego legowisko będzie komfortowe, ten z chęcią zapomni o ludzkim łóżku czy kanapie i będzie odpoczywał w wyznaczonym dla niego miejscu. Miękka, dopasowująca się do psiego ciała gąbka jest wygodna.

W przypadku chorych, cierpiących psów wyprofilowany materac pomoże uśmierzyć ból i zapewni komfortowy odpoczynek schorowanemu zwierzakowi. Dzięki temu będzie miał on siłę, aby nadal wesoło merdać ogonem na widok swojego właściciela.

 

Materac ortopedyczny dla psa

    

Jakie są wskazania, aby kupić materac ortopedyczny dla psa?

Legowisko ortopedyczne dla psa Hevea Psie Historie powstało z myślą o czworonogach osłabionych, schorowanych oraz po zabiegach chirurgicznych. Doskonale sprawdza się w przypadku czworonożnych seniorów, zapewniając odpowiednie miejsce do relaksującego odpoczynku i regeneracji.

Niektóre rasy psów, u których występuje zwiększone ryzyko rozwoju schorzeń kości i stawów, mogą mieć wskazania do używania ortopedycznych posłań. Mowa tu m.in. o dużych psach, u których tradycyjne legowisko może nie znaleźć zastosowania.

Materac ortopedyczny dla psa to sposób na zapewnienie mu wygodnego posłania. Dzięki temu będzie on tryskał energią przez lata. W przypadku młodszych psiaków ograniczone zostanie ryzyko wystąpienia w przyszłości chorób kości i stawów. Natomiast schorowani czworonożni seniorzy będą mogli cieszyć się wygodnym legowiskiem podczas jesieni swego życia.

 

Oficjalny sklep Hevea
Do 10 lat gwarancji
Profesjonalna pomoc
Darmowa dostawa