Jaki materac dla dziecka?

W życiu każdego dziecka przychodzi taki dzień, kiedy niemowlęca kołyskę zamienia na własne łóżeczko. W zależności od szybkości rozwoju dziecka czas ten może nastąpić między 18 a 36 miesiącem życia. Nie należy jednak zapominać, że sen jest nadal istotnym elementem życia dziecka. Przeciętny trzylatek przesypia w końcu prawie połowę dnia. Jaki zatem wybrać materac dla dziecka, aby prawidłowo wesprzeć jego rozwój? Na to pytanie znajdziesz odpowiedź w naszym artykule! 

 

Materac piankowy czy lateksowy dla dziecka?

Dobry materac dla dziecka powinien przede wszystkim prawidłowo wspierać jego szybki rozwój oraz zapewniać mu zdrowy i spokojny sen. Sam materac dla dziecka powinien być zatem wystarczająco twardy, aby zapewnić należyte podparcie i wystarczająco miękki, aby Twoje dziecko mogło czuć się komfortowo w mniej więcej tej samej pozycji podczas snu. Dodatkowo, jeśli Twoje dziecko cierpi na alergie, to wybór odpowiedniego materaca pomoże mu zapewnić o wiele bardziej spokojny i komfortowy sen. Warto wówczas sięgnąć po materac hipoalergiczny. Tego typu materace hamują rozprzestrzenianie się roztoczy i kurzu, dzięki czemu są idealnym wsparciem dziecięcych alergii. 

 

W tej kwestii dobrym wyborem będą materace lateksowe lub z pianki wysokoelastycznej. Oddychający materac lateksowy świetnie sprawdzi się dla dziecka, które ma problem z poceniem w nocy. Natomiast materac z pianki wysokoelastycznej pomoże zmniejszyć częstotliwość przewracania się dziecka w nocy.  Jeśli nie wiesz jaki materac dla dziecka wybrać, to rozważ zakup materaca piankowego z lateksem np. Snudo Max. Wówczas materac możesz dowolnie przewracać, by dobrać go do preferencji dziecka. Seria materaców Snudo jest dopasowana do wszystkich standardowych rozmiarów łóżeczek dziecięcych - bez problemu znajdziesz materac 160x80.

 

 Jaki materac dla dziecka

 

Jak zabezpieczyć materac przed zmoczeniem?

Idealnym dopełnieniem materaca dla małego dziecka jest wodoodporny ochraniacz. Nie tylko zabezpiecza on przed wnikaniem zanieczyszczeń do materaca, ale również zapobiega rozwojowi mikroorganizmów w jego wnętrzu. Dzięki zastosowaniu ochraniacza, nie będziesz musiał zamartwiać się jak pozbyć się zapachu moczu z materaca. Ochraniacze na materac dostępne w sklepie internetowym mjakmaterac.pl są wykonane z mięsistej bawełny i wodoodpornej membrany dzięki czemu mogą być również używane jako prześcieradło. 

Oficjalny sklep Hevea
Do 10 lat gwarancji
Profesjonalna pomoc
Darmowa dostawa