Materac nawierzchniowy Hevea Topper Visco

Nowy

550,00 zł

Dodaj do listy życzeń

Linia produktu materace nawierzchniowe
Producent Hevea
Kolekcja Topper Visco
Grupa wiekowa bez ograniczeń
Gwarancja 2 lata
Twardość H2 (średnio twardy)
Wysokość 7 cm
Czas realizacji 14 dni
Wyrób medyczny TAK

Odleżyny to problem, który spotyka większość osób długotrwale unieruchomionych. Brak możliwości zmiany pozycji powoduje nie tylko powstanie trudnych do leczenia owrzodzeń, ale również ognisk martwicy (odleżyn), które zazwyczaj wymagają chirurgicznego zaopatrzenia (np. w postaci zabiegu chirurgicznego o typie amputacji).

Hevea Topper Visco to antyalergiczny materac nawierzchniowy będący Wyrobem Medycznym. Wykonany z wysokiej jakości pianki Visco materac posiada zdolność zapamiętywania kształtu, dzięki czemu przeciwdziała on tworzeniu się odleżyn oraz wpływa pozytywnie na komfort użytkowania. Materac ten umieszczany powinien być na niżej położonym materacu tej samej wielkości, co zapewni jego prawidłowe i długotrwałe działanie przeciwodleżynowe. Zastosowanie materaca zbyt dużego lub za małego znacząco zmniejsza efektywność jego działania.

Każdy materac posiada zdejmowany pokrowiec, dzięki czemu utrzymanie materaca w czystości jest dziecinnie proste. Ten średnio twardy materac posiada dwie strony użytkowe co zapewnia jego długoletnie wykorzystanie przez pacjentów. Istnieje możliwość wykonania materaca o nietypowych wymiarach. Materac jest lekki, w związku z czym jego transpoty nie stanowi problemu.

ZASTOSOWANIE: materac nawierzchniowy, umieszczany na materacu właściwym, w celu dodania mu nowych funkcjonalności. Stosowany m.in. w celu zmniejszenia ryzyka powstawania odleżyn. Topper działa w wyniku zastosowania w nim pianki z pamięcią, która efektywnie zapewnia równomierny ucisk na tkanki.

UWAGI: materac średnio-twardy, dwustronny, dwie strony użytkowe. Możliwość wykonania rozmiarów nietypowych. Długość i szerokość toppera powinna być taka sama jak materaca właściwego. Wyrób Medyczny kl. I. Rolowany do transportu i magazynowania.

Wyrób medyczny kl. I ​zgodny z wym​ogami Dyrektywy Rady 93/42/EWG z dnia 14 czerwca 1993 r. ​odnośnie wyrobów medycznych​,​ zmienionej Dyrektywą 2007/47/WE PE i R​E z dnia 5 września 2007 r. oraz zharmonizowanymi z nią normami: PN-EN ISO 14971:2012, PN-EN 1041​A​1:2013-12, PN-EN ISO 15523-1:2012. oraz Ustawą z dnia 20 maja 2010 roku o wyrobach medycznych (Dz.U. 2010 Nr 107 Poz. 679) i Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 12 stycznia 2011 r. w sprawie wymagań zasadniczych oraz procedur oceny zgodności wyrobów medycznych (Dz.U. 2011 Nr 16 Poz. 74). Ocen​ę zgodności wyrobu przeprowadzon​o​ zgodnie z zał​. nr VII Rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 12 stycznia 2011 r. w sprawie wymagań zasadniczych oraz procedur oceny zgodności wyrobów medycznych.

Napisz opinię

Materac nawierzchniowy Hevea Topper Visco

Materac nawierzchniowy Hevea Topper Visco

Zdrowy, antyalergiczny materac nawierzchniowy. Wykonany z pianki visco o dużej gęstości - grubości 5 cm. Grubo pikowany pokrowiec można swobodnie zdjąć. Do wyboru 4 wzory pokrowca. Tex Standard 100. Wysokość materaca około 6 cm. Wyrób oznakowany znakiem CE. Idealny do stosowania na materac w celu dodania nowych funkcjonalności np. w celu zmniejszenia ryzyka powstawania odleżyn. Wyrób Medyczny.

Napisz opinię