Materac lateksowo-kokosowy Hevea Krzyś

Nowy

309,00 zł

Linia produktu materace lateksowo-kokosowe
Producent Hevea
Kolekcja Krzyś
Grupa wiekowa 0+
Gwarancja 2 lata na produkt 5 lat na wkład materaca
Twardość H3 (twardy)
Wysokość 9 cm
Czas realizacji 7 dni
Wyrób medyczny TAK

Potrzeby dzieci zmieniają się wraz z osiąganym przez nich wiekiem. Zgoła odmienne potrzeby posiada niemowlę, a innymi charakteryzuje się dorastający nastolatek. Nasze materace to produkt, które doskonale te potrzeby rozumieją i przystosowują się do rosnącego dziecka.

Materac lateksowo-kokosowy Krzyś to produkt wykonany z perforowanej płyty lateksowej grubości 5 cm oraz uzupełniającej jej działanie lateksowanej płyty kokosowej (2 cm). Materac charakteryzuje się I strefą twardości i należy do Wyrobów Medycznych kl.I. Zgodnie z rekomendacjami producenta powinien być on użytkowany przez dzieci o maksymalnej masie ciała 40 kg (bez względu na wiek). Zaleca się by materac współwystępował z dziecięcym łóżeczkiem szczebelkowym z płytą lub stelażem. Jest to materac rozwojowy, który przez pierwsze 8-9 miesięcy życia niemowlęcia powinien być użytkowany wyłącznie stroną kokosową. Strona lateksowa użytkowana może być aż do zakończenia przez dziecko okresu łóżeczkowania.

Materace poddane były wielokrotnym analizom laboratoryjnym, które wykazały ich efektywną paroprzepuszczalność oraz podwyższoną przewiewność. Cechy te pozwalają na zapobieganie wystąpieniu potówek (zarówno zwykłych, jak i czerwonych).

Każdy materac ponadto wyposażony jest w higieniczny pokrowiec zewnętrzny. Klient ma możliwość wyboru spośród trzech oferowanych przez producenta pokrowców. Pierwszy z nich to Aegis Natural Care z tarczą antybakteryjną. Drugi z nich swoje działanie tonizujące oraz regulujące odczyn pH opiera na wysokiej zawartości żelu aloesowego (Aloe Vera). Do wyboru Klient ma również rodzaj Medica.

UWAGI: materac dwustronny, rozwojowy – strona kokosowa przeznaczona dla niemowląt do 8-9 miesiąca, strona lateksowa po zamianie stron wkładu może być stosowana już do końca okresu łóżeczkowego. Możliwość wykonania rozmiarów nietypowych. Nie zginamy i nie zwijamy do transportu i przechowywania.

Wyrób medyczny kl. I ​zgodny z wym​ogami Dyrektywy Rady 93/42/EWG z dnia 14 czerwca 1993 r. ​odnośnie wyrobów medycznych​,​ zmienionej Dyrektywą 2007/47/WE PE i R​E z dnia 5 września 2007 r. oraz zharmonizowanymi z nią normami: PN-EN ISO 14971:2012, PN-EN 1041​A​1:2013-12, PN-EN ISO 15523-1:2012. oraz Ustawą z dnia 20 maja 2010 roku o wyrobach medycznych (Dz.U. 2010 Nr 107 Poz. 679) i Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 12 stycznia 2011 r. w sprawie wymagań zasadniczych oraz procedur oceny zgodności wyrobów medycznych (Dz.U. 2011 Nr 16 Poz. 74). Ocen​ę zgodności wyrobu przeprowadzon​o​ zgodnie z zał​. nr VII Rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 12 stycznia 2011 r. w sprawie wymagań zasadniczych oraz procedur oceny zgodności wyrobów medycznych.

Napisz opinię

Materac lateksowo-kokosowy Hevea Krzyś

Materac lateksowo-kokosowy Hevea Krzyś

Rozwojowy i trwały materac kokosowo-lateksowy dla dzieci. Wykonany z 5 cm perforowanej płyty lateksowej i 2 cm lateksowanej płyty kokosowej. Wysokość materaca to ok. 9 cm. Materac antyalergiczny, posiadający pozytywną opinię IMID. Strona kokosowa (twarda) zalecana jest do około 8-9 miesiąca życia dziecka, po czym należy odwrócić materac na stronę z elastyczną pianką lateksową (średnio-twarda). Oferujemy do wyboru 3 wzory pokrowca: Aloe Vera, Medica bądź AEGIS.

Napisz opinię