Materac lateksowy Hevea Baby

Nowy

296,00 zł

Linia produktu materace lateksowe
Producent Hevea
Kolekcja Baby
Grupa wiekowa 0+
Gwarancja 2 lata na produkt 5 lat na wkład materaca
Twardość H2 (średnio twardy)
Wysokość 9 cm
Czas realizacji 7 dni
Wyrób medyczny TAK

Nadmierna potliwość oraz występowanie tzw. potówek to problem, z którym spotyka się przynajmniej jeden raz w życiu każdy rodzic. Nieprzewiewny, zatrzymujący wilgoć materac to jeden z głównych czynników usposabiających do tego typu dolegliwości.

Materac lateksowy Hevea Baby to Wyrób Medyczny kl.I przeznaczony dla dzieci i niemowląt o masie ciała nieprzekraczającej 40 kg (bez względu na wiek). Produkt ten wyprodukowany jest z perforowanej płyty lateksowej (o minimalnej zawartości naturalnej żywicy 20 %). Zewnętrzny materac dołączony do materaca, wykonany jest z dzianiny Aegis Natural Care.  Produkcja z użyciem technologii Aegis Microbe Shield zapewnia antyalergiczność oraz prozdrowotność. Materiał ten nie tylko jest bezzapachowy, ale również odporny na wielokrotne pranie i czyszczenie. Ponadto istnieje możliwość zakupu pokrowca Medica lub Aloe Vera (za odpowiednią dopłatą). Pokrowce te różnicuje skład.

Stosowany w procesie produkcji lateks posiada certyfikat  Euro-Latex oraz Atest Higieniczny PZH. Materace wielokrotnie poddawane były szczegółowym analizom, których wnioski jednoznacznie wskazały na zmniejszoną ilość potówek (zwykłych i czerwonych) u dzieci korzystających z materacy Hevea Baby. Materace z tej serii przeznaczone są do łóżeczek typu szczebelkowego. Producent rekomenduje zmianę strony użytkowanej co kilka miesięcy. Istnieje możliwość wykonania nietypowego rozmiaru materaca.

ZASTOSOWANIE: łóżeczka dziecięce szczebelkowe, waga dziecka do 40 kg, wiek bez ograniczenia.

UWAGI: materac dwustronny, dwie strony użytkowe, wkład lateksowy zaleca się odwracać co kilka miesięcy. Możliwość wykonania rozmiarów nietypowych.

Wyrób medyczny kl. I ​zgodny z wym​ogami Dyrektywy Rady 93/42/EWG z dnia 14 czerwca 1993 r. ​odnośnie wyrobów medycznych​,​ zmienionej Dyrektywą 2007/47/WE PE i R​E z dnia 5 września 2007 r. oraz zharmonizowanymi z nią normami: PN-EN ISO 14971:2012, PN-EN 1041​A​1:2013-12, PN-EN ISO 15523-1:2012. oraz Ustawą z dnia 20 maja 2010 roku o wyrobach medycznych (Dz.U. 2010 Nr 107 Poz. 679) i Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 12 stycznia 2011 r. w sprawie wymagań zasadniczych oraz procedur oceny zgodności wyrobów medycznych (Dz.U. 2011 Nr 16 Poz. 74). Ocen​ę zgodności wyrobu przeprowadzon​o​ zgodnie z zał​. nr VII Rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 12 stycznia 2011 r. w sprawie wymagań zasadniczych oraz procedur oceny zgodności wyrobów medycznych.

Napisz opinię

Materac lateksowy Hevea Baby

Materac lateksowy Hevea Baby

Dwustronny, zdrowy i antyalergiczny materac lateksowy dla dzieci i niemowląt. Wykonany z jednego bloku pianki lateksowej. Duża zawartość naturalnego lateksu i odpowiednia budowa przystosowana do łóżeczka dziecka, zapewnia zarówno elastyczność, jak i właściwe podparcie dla kręgosłupa. Materac średnio-twardy i niezwykle trwały. Ponadto dostępne są 3 pokrowce do wyboru: Medica, Aloe Vera oraz Aegis z tarczą bakteryjną. Swoją funkcjonalnością materac ten zyskał popularność w całej Europie.

Napisz opinię