Materac piankowy Hevea Top Active Thermo Flexi Body Comfort

Nowy

1 425,00 zł

Linia produktu materace piankowe
Producent Hevea
Kolekcja Top Active Thermo Flexi Body Comfort
Grupa wiekowa bez ograniczeń
Gwarancja 2 lata
Twardość H2 (średnio twardy)
Wysokość 21 cm
Czas realizacji 14 dni
Wyrób medyczny TAK

Rehabilitacyjny materac wykonany z pianki lateksowej perforowanej posiada siedem stref komfortu, które zapewniają ergonomiczną pozycję w czasie snu. Pianka o grubości 14 cm z jednej strony jest uzupełniona o piankę termo elastyczną (warstwa 5 cm), która wspiera prawidłowe ukrwienie tkanek w miejscu nacisku ciała na materac. Warstwa poprawia wentylację na powierzchni materaca, zwiększając komfort termiczny o każdej porze roku. Ze względu na rehabilitacyjne właściwości, materac jest wyrobem medycznym kl. I.

Lateksowe wypełnienie w formie jednolitego bloku zawiera co najmniej 20% naturalnej żywicy kauczukowej. Dzięki niej użytkownik cieszy się wyższym komfortem snu, gdyż wilgoć jest skutecznie odprowadzana ze skóry. Naturalna pianka ma właściwości antyalergiczne i higieniczne, uniemożlwiające rozwój bakterii i roztoczy. Higieniczność materaca podnosi pokrowiec wewnętrzny z membrany, który zabezpiecza wkład lateksowy podczas zmiany pokrowca zewnętrznego. Zewnętrzny pokrowiec grubo pikowany może być czyszczony chemicznie lub prany w temperaturze 60 stopni Celsjusza. Dzianina, z której uszyto pokrowiec zewnętrzny, posiada certyfikat Eko-Tex Standard 100.

Materac ma wysokość 20 cm.

ZASTOSOWANIE: Materac dwustronny, łóżka i sypialnie wszystkich rozmiarów, waga użytkownika bez ograniczeń. Odpowiedni do stelaży elastycznych o rozstawie szczebli 3-5 cm. Dopuszczalne stelaże o wielu płaszczyznach regulacji.

UWAGI: Do użytku wewnątrz pomieszczeń. Dodatkowa gwarancja 10 lat na wkład materaca. Zaleca się pranie pokrowca chemicznie lub w temp. 60C. Oznaczony CE. Wyrób Medyczny kl.I. Przynajmniej co 6 miesięcy zaleca się zmianę strony użytkowej materaca.

Wyrób medyczny kl. I ​zgodny z wym​ogami Dyrektywy Rady 93/42/EWG z dnia 14 czerwca 1993 r. ​odnośnie wyrobów medycznych​,​ zmienionej Dyrektywą 2007/47/WE PE i R​E z dnia 5 września 2007 r. oraz zharmonizowanymi z nią normami: PN-EN ISO 14971:2012, PN-EN 1041​A​1:2013-12, PN-EN ISO 15523-1:2012. oraz Ustawą z dnia 20 maja 2010 roku o wyrobach medycznych (Dz.U. 2010 Nr 107 Poz. 679) i Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 12 stycznia 2011 r. w sprawie wymagań zasadniczych oraz procedur oceny zgodności wyrobów medycznych (Dz.U. 2011 Nr 16 Poz. 74). Ocen​ę zgodności wyrobu przeprowadzon​o​ zgodnie z zał​. nr VII Rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 12 stycznia 2011 r. w sprawie wymagań zasadniczych oraz procedur oceny zgodności wyrobów medycznych.

Napisz opinię

Materac piankowy Hevea Top Active Thermo Flexi Body Comfort

Materac piankowy Hevea Top Active Thermo Flexi Body Comfort

Dwustronny materac lateksowy o właściwościach rehabilitacyjnych cechuje się wysoką trwałością. Wypełnienie wykonane z elastycznej i antyalergicznej pianki posiada średnią twardość, a termo elastyczna warstwa pianki visco zapewnia optymalne podparcie kręgosłupa. Warstwa visco o grubości 5 cm dostosowuje się do kształtu ciała pod wpływem jego temperatury, a siedem stref komfortu przeciwdziała bólom kręgosłupa o poranku. Materac w technologii Dunlop z certyfikatem Eko-Tex.

Napisz opinię